Rozvod a majetkové vyporiadanie

od | 22 dec. 2021 | 0 komentárov

Prečítate asi za: ( Počet slov: )

 


 

Otázka:

Dobrý deň. Momentálne sa nachádzam v rozvodovom konaní a chcela by som čo najskôr vyriešiť aj majetkové vyporiadanie. Môžem podať žiadosť na súd, aby nám priamo už v rozvodovom konaní rozdelil veci, komu čo patrí? Chcela by som to mať čo najskôr za sebou.

Odpoveď (stav k 21.12.2021):

 

Dobrý deň.

Žiaľ vyporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov (BSM) pred rozvodom nie je možné. Musíte si počkať, kým budete právoplatne rozvedení a následne buď s už bývalým manželom uzatvoriť dohodu o vyporiadaní BSM alebo do troch rokov od rozvodu podať návrh na súd. Ak by ste sa nedohodli ani nepodali návrh do troch rokov na súd, potom sa bude mať za to, že hnuteľné veci patria výlučne tomu, kto ich užíva a iné hnuteľné veci a nehnuteľnosti patria do podielového spoluvlastníctva bývalých manželov každému v rovnakom podiele.

Ak však máte obidvaja predstavu už teraz, ako by ste sa chceli vyporiadať po rozvode, odporúčame Vám uzavrieť zmluvu o budúcej dohode o vyporiadaní BSM, v ktorej si dohodnete podmienky majetkového vyporiadania. Ak vlastníte aj nehnuteľnosti, táto dohoda je podkladom pre vykonanie zmien na katastri, preto je potrebné dbať aj na správne a úplné náležitosti dohody. Aj z tohto dôvodu je dôležité mať kvalitne vypracovanú dohodu, aby Vám kataster zmeny vykonal podľa Vašich predstáv.

 

Bol tento článok užitočný?

KOMENTÁRE

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

možno vás zaujmú aj iné články

Search

Filter by Custom Post Type
Články
Stránky
Produkty

poskytujeme právne služby

legilius eshop podmienky 150

E-shopy, predaj tovaru a služieb spotrebiteľom

legilius rodinne pravo 150

Rodinné právo

legilius nehnutelnosti 150

Nehnuteľnosti

legilius obchodne pravo 150

Obchodné právo